Hava temizleme cihazları kapsadığı alan, kalitesi ve özelliklere bağlı olarak 300 TL ile 3.000 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Hava temizleme cihazlarında dikkat edeceğiniz detay, satınalımını  ve kurulumunu gerçekleştirdiğinizde size yapacağı elektrik tüketim maliyeti ve filtre maliyetidir. Satınalmadan önce dikkatlice kontrol etmeniz gerekir.

Bu maliyetlerin en büyük kalemi ise filtredir. Hava temizleme cihazlarından etkin bir verim almak istiyorsanız 3-4 ay süre zarfında sürekli olarak filtreleri yenilemeniz gerekir.  Bir filtrenin maliyeti ise ortalama 50 TL ile 300 TL arasındadır. Bu maliyet size yılda 600 TL ile 3.500TL arasında bir rakama gelmektedir.

LifeAir IonFlow hava temizleyici, değiştirilebilir pahalı bir filtre yerine maliyet gerektirmeyen yeniden kullanılabilir mıknatıs gibi bir toplayıcıya sahiptir ve yalnızca 5 W/s hızla çalışır, bu da yılda 50 TL demektir !!

Operasyonel maliyeti, hava temizleme verimliliği ve stili bakımından elde ettiğiniz değerleri göz önünde bulundurarak LifeAir IonFlow piyasadaki en iyi seçimdir.